DevOps Engineer

Oblast: DevOps
Technologie: GitLab Maven
Lokace: Praha

Popis pozice

Klientem je dynamicky rostoucí firma zaměřená na poskytování inovativních digitálních řešení v oblasti identifikace a autentizace uživatelů. Akcionáři jsou přední české bankovní instituce, které se rozhodly propojit své síly a nabídnout zákazníkům moderní a bezpečné nástroje pro ověřování identity.

Naším cílem je umožnit lidem využívat Bank ID jako bezpečný a spolehlivý nástroj jak v online, tak offline prostředí. S rostoucím počtem uživatelů a transakcí se naše IT systémy stávají komplexnějšími, a proto hledáme DevOps inženýra, který nám pomůže udržet naše služby na nejvyšší možné úrovni.

Náplň práce

  • Rozvoj systémů digitální identity o nové služby.
  • Implementace nových datových zdrojů pro rozšíření nabídky našich produktů.
  • Údržba a zlepšování stávajících systémů.
  • Spolupráce s 1. a 2. úrovní IT podpory a vývojovým týmem.
  • Účast na týdenní pohotovosti jednou měsíčně, včetně víkendů a svátků.

Požadujeme

  • Znalost build nástroje Maven nebo Gradle.
  • Zkušenost s DevOps nástroji jako je GitLab.
  • Znalost operačních systémů Linux a Unix.
  • Inženýrská znalost skriptování (Unix shell/Perl/Python).
  • Znalost PKI principů a použití nástrojů jako OpenSSL, MS PKI, EJBCA nebo ochota se doučit.
  • Znalost kontejnerizačních technologií Docker a Kubernetes, případně ochota se je naučit.
  • Znalost technologií typu SIEM.
  • Znalost principů bezpečnostních zranitelností a implementace záplat.
  • Schopnost tvorby dokumentace.
  • Denní práce s nástroji JIRA, Confluence, MS Teams.
  • Výborné komunikační dovednosti v českém i anglickém jazyce.

Nabízíme

  • IČO
  • 3 dny onsite/2 dny offsite
  • Příležitost být u zrodu nových služeb na rychle se rozvíjejícím trhu.
  • Práci v prostředí, kde se používají moderní DevSecOps postupy a agilní vývoj.
  • Možnost pracovat z domova, s možností navštěvovat krásné kanceláře u metra Palmovka s výhledem na Vltavu.
  • Pohotovost jednou měsíčně včetně víkendů a svátků.